Home » دسته‌بندی نشده » حرکتی دیگر در جلوگیری از قطع درختان کهنسال

حرکتی دیگر در جلوگیری از قطع درختان کهنسال

متاسفانه شرایط بد اقتصادی موجب بروز بسیاری از مشکلات در جامعه امروزکشور و بعضا دیزباد شده است لابد اطلاع دارید که قطع جنگل های شمال ممنوع شده است و واردات چوب نیز مشکلات خاص خود را دارد با توجه به این موارد و بسیاری دیگرقیمت هر کیلو چوب به بیش از ۴۰۰ تومان رسیده است ، لذا برخی ازافراد به جان درختان کهن سال دیزباد افتاده اند و تیشه به ریشه می زنند .
همانگونه که قبلا گفته شد ، برای حل مشکل ، همگی مسئولیم ، مردم ، شورا ، دهیاری و همچنین ادارات و ارگان های ذیربط که عملکرد هر کدام درصدی از تاثیر را دارند . ما مصمم هستیم از هر طریق ممکن راه حل پیدا کنیم ، امروز موضوع هماهنگی با اداره منابع طبیعی ودادن اخطاریه به اره موتورداران می باشد که آنرا به تمامی خاطیان ابلاغ کرده ایم :
*********
آقای . . . . . . . . صاحب اره موتوری و راننده وانت نیسان
با سلام
به پیوست نامه شماره ۶۱۸۵ مورخه ۲۲/۹/۹۷ اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان نیشابور ایفاد و به اطلاع می رساند بنا بر شکایت تعداد زیادی از دیزبادی ها بویژه جوانان ، که از طریق تلگرام ، سایت ها و همچنین گفتگوی حضوری ویا تلفتی ، به ادارات نیشابور ، شورا و دهیاری اطلاع رسانی کرده اند ، تعداد اندکی از اره موتوری داران و صاحبان وانت نیسان مغانی ، حصاری و دیزبادی ، به اسم هرس و خشکه بری ، درختان توت ، گردو ، بید و . . را کف بر می کنند به نحوی که موجب خشک شدن اغلب این درختان می شوند ، این عمل مو جب نارضایتی اغلب مردم شده و با این کار باعث می شوند :
۱-منظره زیبای دره دیزباد نابود گردد
۲- هوا گرم تر شود
۳-بر شدت بادها افزوده گردد
۴-تبخیر وتعرق باغ ها اضافه شده و باغات زودتر تشنه شوند
۵-آشیانه پرندگان نابود وپرندگان مجبور به مهاجرت شوند
۶- کرم خراط طغیان نماید ودرختان گردو ، گیلاس ، بادام و زرد آالو نابود گردند
۷-و بسیاری دیگر . . . . . .
امید است هر چه سریع تر به درخواست مردم جامه عمل بپوشانید و به این کار پایان دهید ، در غیر این صورت اسامی افراد متخلف به ادارات ذیربط گزارش خواهد شد تا اقدام قانونی صورت گیرد .
گفتنی است از جمله شرایط قطع درختان مثمر و یا غیر ثمر چه در باغات و چه در اشجار کنار رودخانه ها و حاشیه کوه ها ( ملک شخصی ویا عمومی ) کسب مجوز از ادارات جهاد کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان می باشد .
اعضای شورای اسلامی :
محمد شریف خافی دهیار دیزباد : زهرا کردی
حسنعلی گنجعلی کارگزار دهیاری : رضا گنجعلی
محمود کردی یگان حفاظت : مهدی آفرین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *